O nás

Jsme parta šesti kamarádů, kteří se potkali v Brně. Spojuje nás touha všestranně se rozvíjet a zároveň něco přinášet druhým. Rádi se scházíme u neformálních diskuzí a zamýšlíme se nad nejrůznějšími tématy. Naše začátky

Filip s Honzou se během svého středoškolského studia stali členy neformálního studentského debatního klubu, kde získali zkušenosti jak s diskutováním, tak s moderováním. Debaty, kterých se účastnili, je vedly k zamyšlení nad rolí jedince ve společnosti a jeho případném vlivu. Sami se chtěli aktivně zapojovat do společenského dění a podporovat v tom i ostatní. Když kluci nastoupili na vysokou školu, poznali ostatní členy našeho nynějšího týmu a postupem času jsme se všichni začali pravidelně scházet. Zamýšlíme se nad palčivými otázkami a debatujeme spolu o všem možném i nemožném. 


Projekt

Když svět po pandemii COVID-19 zasáhla další katastrofa v podobě války na Ukrajině, všichni jsme si uvědomovali, že se konflikt týká také nás. Proto když Evropská komise vyhlásila mimořádnou výzvu v souvislosti s děním na Ukrajině, byla to pro nás jasná volba a rozhodli jsme se do ní zapojit. Protože zastáváme názor, že dialog je nejlepším nástrojem ke vzájemnému pochopení a řešení konfliktů, uspořádáme sérii debat na témata spojená právě s rusko-ukrajinským konfliktem.