Užitečné odkazy

Humanitární pomoc na Ukrajině

"Cesta naděje života" je česká nezisková organizace, která zprostředkovává humanitární pomoc na Ukrajině. Organizace se specializuje na dovoz zdravotnického materiálu a pomoc dětem. S projektem hygienického autobusu se navíc snaží zvýšit kvalitu života v oblastech, které byly válkou zasaženy nejvíce. Pomoct můžete i vy! Jak na to se dozvíte na webu organizace.

PAQ research

PAQ research je sociologická výzkumná organizace. Svým působením pokrývá celou řadu témat a projektů. Na webu si budete moci přečíst články a výzkumy, které odpovídají na mnoho často kladených otázek o životě ukrajinských uprchlíků v ČR.

Psychologická pomoc ukrajinským uprchlíkům

Mezi psychology se našli dobrovolníci, kteří nabízejí své služby pro ukrajinské uprchlíky zdarma. Mají zkušenosti s krizovou intervencí a pomoc nabízejí jak osobně tak i online. Stránky České psychologické aliance pokrývají svou nabídkou celou ČR. 

Chci pomoci

Chcete pomoci Ukrajinským uprchlíkům, poskytnout peníze nebo nabídnout ubytování? Informační rozcestník stojíme za Ukrajinou vám pomůže orientovat se v možnostech pomoci.

Aktuální situace na bojišti

Pokud chcete sledovat pohyby obou válčících stran, téměř v reálném čase, můžete tak učinit na stránce live universal awarness map, kde nezávislá média informují o stavu na Ukrajině.

Ministerstvo zahraničních věcí

MZV poskytuje zprávy týkající se vztahů České republiky s Ukrajinou, informace o konzulátech, místní české komunitě a mnoho dalších aktuálních informací.

Web Bez faulu

Iniciativa Bez faulu se zaměřuje na informování o nástrojích propagandy. Mezi tyto nástroje patří argumentační fauly, kognitivní zkreslení, mediální a statistické fauly. S pomocí Bez faulu nejen poznáte propagandu, ale také se naučíte diskutovat podle pravidel.

Erasmus+

Na webu Erasmus+ najdete velké množství příležitostí pro mladé lidi. Můžete vycestovat na krátkodobý i dlouhodobý pobyt do zahraničí, na stáž nebo se můžete zapojit do dobrovolnické činnosti.

Dům zahraniční spolupráce

DZS je národní agentura zabývající se mezinárodním vzděláváním. Na jejich stránkách se dozvíte všechny potřebné informace o výjezdech, pobytech, projektech nebo grantech.