Když začala válka na Ukrajině, znamenalo to pro mnoho mladých lidí opustit svoji zemi, přesunout se do nového neznámého prostředí a ztratit osobní kontakt se svými blízkými a kamarády. Ukrajinští uprchlíci si musí si zvykat, že se rozpadly jejich  dosavadní jistoty a neví, co je v budoucnu čeká. Z toho důvodu bychom jim chtěli dát možnost seznámit se s novými lidmi a umožnit jim zapadnout snadněji do společnosti. Jsme přesvědčeni, že to pro ně může znamenat novou naději.

Ve spolupráci s komunitním uprchlickým centrem Kalyna chceme pomoci ukrajinským uprchlíkům najít si v Česku kamarády a lépe se tak začlenit do společnosti. Cílem je pomoct uprchlíkům zorientovat se v daném městě, prohloubit mezinárodní přátelství a  podpořit vzájemnou socializaci, která je přínosná pro obě strany.

Pokud byste se rozhodli do programu zapojit, zprostředkujeme vám setkání s člověkem z Ukrajiny. V případě zájmu by mohlo první setkání proběhnout spolu s pracovníkem z centra Kalyna, který by stranám pomohl prolomit ledy. Další průběh, náplň setkání a komunikace bude záležet na vás a vašem ukrajinském kamarádovi. Můžete například:

V případě zájmu nás stačí kontaktovat na mailu: info@debatnispolek.cz nebo nám napsat na sociálních sítích.

Buddy program zatím spouštíme pouze na Pardubicku.